MC Ternopil logo
Гірський клуб «Тернопіль»
← Ctrl Цапові скелі. Дикий боулдерінг (фотозвіт) Варіант “Классики”. Першопрохід Ctrl 

Ctrl + - на головну стор., Ctrl - - до коментів

Нотатки до іспанського щоденника

  Юрій Павкін 4 роки, 3 місяці тому (April 3, 2012)


Ідея полазити в Іспанії народилась після дворазового лазіння у Туреччині. Минулого року зробити це не вдалось і замість Іспаніі восени в черговий раз відвідали Крим. Не то щоб я Крим не люблю, але хотілось більш великих емоцій від мандрівки.

 

 

Підготовка

Підготовка до весняного виїзду (13-27 березня 2012) почалась ще восени 2011 року. Особисто для мене весною завжди актуальна проблема грошей. Робота висотника дозволяє працювати головним чином з весни по осінь і наступні пів року, як ведмідь у берлозі "смокчеш лапу". Отже на весну майже завжди "легка фінансова криза". Тому  були великі сумніви на рахунок поїздки, але бажання полазити переважило все інше. Отже підбадьорений думкою друзів прийняв рішення іхати (тобто летіти!).Головне зробити перший крок - вяти білети. Отже білети на літак  компанії Візейр були замовлені у листопаді і мандрівка почалась.
Одразу хочу подякувати Жені Садовському за допомогу всім Українським скелелазам, які виїжджають тренуватись за кордон, а також Сергію Красовському, який взяв на себе важливу частину роботи по отриманню візи для спортсменів Західного Регіону. Взагалі Сергій був головним рушієм та ідеологом нашого виїзду.

Наша команда

1. Сергій Красовський (Львів)
2. Василь Веретюшкін (Рівне)
3. Олег Ігнацик (Рівне)
4. Ігор Іванина (Тернопіль)
5. Юрій Павкін (Тернопіль)


Ціль виїзду

Ціль виїзду - розвідка відносно нового скелелазного району Маргалеф та ознайомлення з районом Сіурана.

Маргалеф

Маргалеф це маленьке селище серед гір. Навколо нічого, крім багаточисельних вітряків на хребтах гір нема. Тут красиво і багато скелелазних маршрутів.Безкоштовний кемпінг біля дамби, яка утворюю красиве озеро. Тепле березневе сонце, скелі, голубе небо, а вночі здоровенні зірки, Венера, Юпітер та Марс...і ще багато маніакальних осіб з мотузками та карабінами з усього світу. Скелелазний рай!

Скелі в Маргалефі мають дуже спецефічну особливість - часто це конгломерат з круглих каменців, які відвалились від моноліту і відповідно утворились круглі отвори. Дірки різних розмірів від таких, що входить вся рука до дірки під один палець. Лазіння дуже спецефічне і потенційно травматичне, що і було доказано.
Двоє з нас позривали шкіру на пальцях, я ж мав необережність при динамічному русі заклинити палець в дірці...уф! Але на щастя для всіх нас обійшлось легкими травмами.

Кожен день старались переміститись в інші сектора, для того щоб розвідати більше районів, тому лімітних маршрутів не було заплановано. Лазили маршрути свого середнього рівня. Особисто я кожен день окрім розминочнх та заминочних маршрутів пролазив мінімум по одній 7а. Але окрім цього для заліку пробували також маршрути 8а, 8в, 8с. Все ж таки Маргалеф - мекка світового скелелазіння і хотілось відчути смак 8-ок. І треба сказати,  щоб лазити такі маршрути необхідно наполегливо тренуватись, а також звикнути до рельєфу і зрозуміти, як він працює. Одним словом досвід отримали.
Що до категорій складності, то в Маргалефі вони досить спортивні. Мені здалось, що не гірше чим у Криму. Була тільки одна чи 2 халявних 7а, а на іншіх приходилось попихтіти.На моїх очах мускулистий англієць так і не зміг перелізти ключ на початку маршруту (Ingravites 7a), хоча по зовнішньому вигляду і по тому як він далі ліз було видно, що лазун "по понятіям". Все це ще раз підтвердило, що рельєф дуже спецефічний. Тільки в останній тренувальний підхід тіло навчилось тримати зачіпки і резистивно упиратись Маргалефським від"ємкам. Пробували лазити 7с,7в+. Ех!... Класна
відмазка є :"Мені б ще тиждень! Я б все тут перелазив! На жаль завтра додому!" )))


Сіурана

Інший скелелезний район Сіурана знаходиться в 40 кілометрах від Маргалефа. В один з днів ми приїхали туди для ознайомлення. Власне Сіурана - це маленьке стародавнє поселення розташоване на вершині скельного хребта. Воно налічує з 10-15 стародавніх будівель, також Є цекрква. Раніше це була укріплена фортеця.Тут час застиг.  А ще з тих 10 будинків 3- з них це бари і ресторани, є спортивний магазинчик, готельчик і крамничка з вином і сувенірами ). Але багатьох людей, які приїжджають сюди цікавить більш за все скелі і маршрути. Знову ж таки скелелази зі всього світу. Багато Англійців, що і давало змогу говорити, а також Поляки. Перше враження від Сіуранських скель - це фільм Аватар з літаючими скелями.


Неймовірна перспектива, масштабність і красота. Навіть страшнувато було ходити по полках з яких треба страхувати, не кажучи вже про лізти ))) Але за деякий час адаптуєшся і розумієш, як тут дивно. Ти можеш лазити, а під тобою є ще один ярус скель де також багато людей лазить, а далі ще окремі скелі і хребти і так далі. Да уж Сіурана - це маштаб! Рельєф скель вже більше схожий на кримський. відкидки , полочки, тріщінки. Після Маргалефських дирок знову прийшлось вчитись лазити. Також в Сіурані знаходиться легендарний маршрут Ла Рамбла 9а+. На жаль його подивитись не встигли.
Для себе розложив так: Маргалеф - країна дирок або Дирколенд, Сіурана - Аватар.

Зустрічі

В один з тренувальних днів у Маргалефі зустрілись з Крісом Шармою! Так все просто і несподівано було. Я спустився з маршруту розв"язував вузол, тут поруч проходить чувак і вітається: "Ола!" я у відповід "ола!", далі дівчина "Ола!" і пішли далі. І тут я розумію, що це Шарма і Охеда. На жаль ми мали їхати на дослідження іншого сектору і тому бачили, як лазить тільки Охеда. Чекати на лазіння Кріса Шарми не було часу.
А ще на кемпінгу з нами стояли іспанці і один з них дуже нагадував Ікера Поу. Лазив 8в+ і ми вирішили що це він. Одного вечора я не витримав і спитав дівчину з їх тусовки про нього. Вона зробила круглі очі , засміялась і сказала, що це не він ))) А ще в день коли ми зустріли Шарму на стоянці стояв ніби бусік Андради і народ поговорював, що він десь тут тусується )))
Ось такі зіркові  зустрічі.

Веселі історії

1.Літак з Києва приземлився у Жероні о 19-00 , в аеропорту на нас чекала орендоване авто і до 22-00 мали закупитись продукатами у гіпермакеті, який знаходився по дорозі близько Барселони. Загрузились у авто і орінтуючись по GPS направились на пошуки потрібних маркетів. На підїздах до Барселони пропустили свій з"їзд  з автобану і у потоці машин доїхали аж до центру Барселони. Там хаос і пекельний рух! Довго шукали магазини. Коли знайшли перед самим носом все 
зачинилось. Виїхали на околиці Барселони і заночовула на парковці під відкритим небом біля авто на тротуарі не подалік від потрібного гіпермаркету. Зранку біля нас проїхала поліція, але ми гарно і культурно спали, тому вони вирішили нас не турбувати і поїхали далі. Пізніше закупились продуктами і вирушили у Маргалеф.


2. На одній із заправок ми пробували купити газ для пальників. І нічого не знайшли. Тоді ми почали голосно обговорювати цю тему і хтось сказав:"Треба було з машини взяти балон з газом і показувати який нам треба!" І тут з-за барної стойки голос продавця українською мовою:"А який вам треба?" ))) Виявилось хлопець з Франківської області. Ось так, українці всюди. 

3. А ще була кумедна історія про написи на піску на пляжі...)))


Дні відпочинку

Тренувались двійками: тобто 2 дні лазимо 1 день відпочиваємо. На 2 тижні лазіння припадало 4 вихідних. Отже було все: шопінг у Зарагосі, замки і фортеці уЛеіді та Тарагоні, блукання старовинними вуличками, запливи на морі, а також окремим пунктом Барселона з оглядинами легендарного творіння Гауді Саграда де Фамілія та короткою прогулянкою по Ла Рамбла.

 
Авто

Авто - Сітрое Берлінго взяли напрокат в аеропорту Жерони. Нам досталось новеньке авто! На спідометрі було всього 900 км! За час перебування ми накатали близько 1700 км. 

Переліт

Переліт з Києва до Жерони авіакампанією Візейр. Супер вигідно і швидко. Політ триває 3 години 20 хвилин. Ціна квитка , якщо замовити заздалегідь, 1200 грн - туди і назад! Отже Іспанія стала такою близькою і доступною!

Фото і відео
З фото і відео історія наступна: ніхто особливо не хотів знімати! Всі - тільки лазити ))) Відповідно спеціально підготовленного відео за певним сценарієм нема. Не було також і спеціальних фотосесій. Отже що є , то і дивимось )))
Короткий Фотоальбом з фоток Ігора Іванини - Країна Маргалефія
Повний альбом фоток Ігора Іванини - Margalef, Spain 2012

Мемуари

Після повернення в Україну учасники команди почали писати репортажі про перебування в Іспанії (Стаття Сергія Красовського - "Країна Маргалефія"). Я також долучився до процесу і за допомогою відзнятого відео сформував невеличкий і не регулярний відео щоденник, який складається з 2 частин і Апендикса.

В Іспанії я вже не перший раз, але місця де побували вразили і залишили слід у свідомості. Знову хочеться туди повернутись. Climbing forever!

Іспанський щоденник. Частина 1


Іспанський щоденник. Частина 2Апендикс )

 


 

10 коментарів:

lena_lk 4 роки, 3 місяці тому (April 3, 2012) [#]

прикольні фотки і дуже веселий іспанський відео-щоденник)) після перегляду захотілось в "аватар" ;)

Pleyshner 4 роки, 3 місяці тому (April 4, 2012) [#]

Молодці! Класно зїздили....

AiR 4 роки, 3 місяці тому (April 4, 2012) [#]

історія з нічною праркрвколю смішна хахаха!
1200грн туди і назад - це мега круто! - їдем ВСІ в Іспанію!!!

AiR 4 роки, 3 місяці тому (April 4, 2012) [#]

після відео ломка за скелями посилюється. ааа, коли ж та погода настане...
 спроби на 8с+ - 9а вражають!

feliks 4 роки, 3 місяці тому (April 4, 2012) [#]

Для глядачив Іспанського щоденника вже доступний Апендикс- тобто відео які не увійшли до щоденника ))))

kalian 4 роки, 3 місяці тому (April 4, 2012) [#]

"Маргалеф - Дирколенд, Сіурана - Аватар". Черговий скелелазний рай! 

Ігор 4 роки, 3 місяці тому (April 15, 2012) [#]

Юра Павкін, чого не заїхали до Мадриду??? Тут є де переспати на халяву і куча адреналінових скель навкруги...Я вже виписав Борману(ще треба Плєйшнєру )))) за те, що не сказали вам ха-ха-ха... Отож, користуйтесь моментом і гайда до Іспанії знову! Тут королівський Мадрід, Прадо, Толедо, Сеговія, Авіла, а кругом сила-силенна маршрутів: Педріса(1 500 маршрутів!), Патонес, Кастільо де Баюела, Бельон... 

https://www.google.com/search?client=opera&rls=uk&q=castillo+de+bayuela+escalada&oe=utf-8&channel=suggest&um=1&ie=UTF-8&hl=uk&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=IC-LT8ujLoXMhAf8z9HjCQ&biw=1247&bih=678&sei=Ny-LT-etK8KGhQegmo3fCQ

https://www.google.com/search?q=Patones+escalada&hl=uk&client=opera&hs=2BX&rls=uk&channel=suggest&biw=1247&bih=678&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Li-LT8jMKtKJhQfRnvHWCQ&ved=0CCQQsAQ

https://www.google.com/search?hl=uk&client=opera&hs=nWC&rls=uk&channel=suggest&biw=1247&bih=678&tbm=isch&sa=1&q=vellon+escalada&oq=vellon+escalada&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=img.3...544630l556079l0l556320l18l18l5l0l0l0l306l1212l12j3-1l13l0.frgbld.

https://www.google.com/search?client=opera&rls=uk&q=pedriza+escalada&oe=utf-8&channel=suggest&um=1&ie=UTF-8&hl=uk&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=AjKLT9WCNcLX0QXW68njCQ&biw=1247&bih=678&sei=BTKLT9mCOsPKhAew_NjGCQ

а особливо Єльмо - https://www.google.com/search?hl=uk&client=opera&rls=uk&channel=suggest&biw=1247&bih=678&tbm=isch&sa=1&q=yelmo+escalada&oq=yelmo+escalada&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=img.3...101356l104477l0l105307l5l5l0l0l0l0l128l423l4j1l5l0.frgbld.


Так що на осінь треба збирати гроші )))) Мої дані - http://www.facebook.com/profile.php?id=100000388035677&ref=tn_tnmn

і наша сторінка на фейсі - http://www.facebook.com/groups/235996606467963/320639661336990/?ref=notif&notif_t=group_activityІгор 4 роки, 3 місяці тому (April 15, 2012) [#]

зараза щось не вставило посилання на скелі ((((
прошу самим вставити пошук :

Patones , Pedriza , Castillo de Bayuela , Vellon , Yelmo (Pedriza)

Romanoski 4 роки, 2 місяці тому (May 24, 2012) [#]


http://www.youtube.com/user/MertoM1

мій відео щоденник,хороший матеріал.

feliks 4 роки, 2 місяці тому (May 24, 2012) [#]

класний щоденник) Наступний раз, як будемо в Іспанії можливо і заїдемо у Мадрид 

Зверніть увагу, що jаvаsсrірt має бути ввімкненим у браузері, інакше коментар буде класифіковано як спам. Якщо ви бачите це повідомлення, то значить він у вас вимкнений.

Наші партнери

    

    

    

 


 

Rock-Test 2012 (full version)


Водохреща 2013


Буки

 


 

Superb 7c, Буки

 


Тренажер "Ватра", Тернопіль


 

 
РепортажіСкельний рейтинг

Складність
♂ Чоловіки

далі →

♀ Жінки

далі →


Болдерінг
♂ Чоловіки

далі →

♀ Жінки

далі →

Сайт зроблено і працює на вільному відкритому програмному забезпеченні.
CLIMBING FOREVER!